Увага!

Персональний блог вчителя початкових класів Тищенко Тетяни Григорівни

среда, 24 июля 2013 г.

Як розвивати творчі здібності дитини

Про те, як розвивати творчі здібності дитини, розповідають педагоги "Дитячої Нової Хвилі", учасниці групи "Zаклепки" Юля, Лена та Катя.
Дівчата не лише самі пишуть пісні, співають без фонограми, "Zаклепки" стоять біля джерел молодіжного творчого руху "Республіка Kids". Лену, Катя і Юля прекрасно розуміють дитячу психологію, на рівні спілкуються з дітьми. Учні називають "Zаклепок" департаментом хорошого настрою.
Дівчата вже не перший рік готують дітей до дуже відповідального виступу – міжнародного конкурсу "Дитяча Нова Хвиля". Вони точно знаю: творчі діти – це особливі діти, які живуть у своєму світі.
З ними, звісно, не просто, але дуже цікаво. Адже творча дитина здатна не лише брати, а й віддавати своє тепло й енергію.

Не перевантажуй дитину заняттями
Дуже часто батьки починають вкладати в дитину знання з найменшого віку. Діти змушені днями безперервно зубрити геть усе. Чи так це необхідно, щоб виховати творчу дитину? Ось що на це запитання відповіла Юля, викладач із хореографії.
- Якщо у вас талановита дитина, в будь-якому напрямі – в танцях, вокалі – навантажуйте її, але помірно. Не думайте, що у дитину треба вкладати і те, і те, і те: і танці, і вокал, і англійську, репетирувати без кінця.
Цього всього не потрібно, бо діти втрачають свою безпосередність, харизму. Тобто із навчанням теж важливо не переборщити, не перевантажити дитину.

Творча дитина повинна брати участь у конкурсах
Але от для чого потрібна участь у конкурсах? Брати участь у конкурсах треба не тільки й не стільки для перемоги. Так вважає Катя, викладач із вокалу:
- Будь-які діти повинні розвиватися в правильній атмосфері. І це, думаю, найголовніше. Якщо дитина сидітиме вдома та слухатиме музику, дуже гарну музику, вона розвиватиметься як соліст.
А дитині потрібен всебічний розвиток, спілкування з людьми, з такими ж артистами, як вона, з іншими талановитими дітьми. Тому будь-які конкурси повинні бути спрямовані не на те, щоб дитина посіла перше місце, не на те, щоб дитина була скрізь першою, скрізь незамінною, а на те, що конкурс – це спілкування, обмін творчою інформацією.

Не намагайся вкласти в дитину все одразу
Викладач із вокалу Лена радить батькам не обмежувати свободу дитини, дозволити їй розвиватися так, як він хоче. І не варто нав'язувати дітям свою думку, вони ж теж особистості:
- Будь ласка, батьки, прислухайтеся до своїх дітей. Не тільки до того, чого хочеться вам, а почуйте, чого хочеться їм. Дуже часто наші діти не такі, як ми. Вони інші, окремі особистості, хоч і наші діти. Тому прислухайтеся до них: чого вони хочуть! Допомагайте їм і підказуйте в усьому.

А найголовніше – просто любіть своїх дітей, купайте їх у своїй любові, і тоді вони виростуть просто чудовими людьми!